Polityka prywatności
images/flags/pl_flag.jpg&w=20  images/flags/en_flag.jpg&w=20 
Matylda Damięcka wygrała Przegląd Konkursowy III edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej - Toruń 2012

Protokół
z posiedzenia Jury Przeglądu Konkursowego
Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej
– Toruń, 3 sierpnia 2012 rokuJury w składzie:
● Krzesimir Dębski – Przewodniczący
● Elżbieta Zapendowska
● Maria Szabłowska
● Małgorzata Kożuchowska
● Agata Passent
● Andrzej Szmak

po wysłuchaniu 23 uczestników Przeglądu Konkursowego postanowiło przyznać następujące nagrody:

  • nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie piosenki z filmu zagranicznego w wysokości 3.000 złotych (słownie: trzy tysiące złotych), ufundowaną przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich otrzymuje Dominika Barabas za piosenkę „I Have Nothing” z filmu „The Bodyguard”, w reżyserii Mick’a Jackson’a (kom. David Foster, sł. Linda Thompson).
  • nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie piosenki z filmu polskiego w wysokości 4.000 złotych (słownie: cztery tysiące złotych), ufundowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej otrzymuje Łukasz Jemioła z Lublina za piosenkę „Zrób to tak” z filmu „Pieśniarz z Warszawy”, w reżyserii Michała Waszyńskiego (kom. Henryk Wars, sł. Ludwik Starski).
  • trzecią nagrodę regulaminową ufundowaną przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w wysokości 5.000 złotych (słownie: pięć tysiący złotych) otrzymuje Agata Struzik z Warszawy za wykonanie piosenek „Oj Mame” z filmu „Judeł gra na skrzypcach”, w reżyserii Josepha Greena i Jana Nowiny Przybylskiego (kom. i sł. Abraham Ellstein) oraz kołysanki „Rosemary” z filmu „Dziecko Rosemary”, w reżyserii Romana Polańskiego (kom. Krzysztof Komeda, sł. Wojciech Młynarski).
  • drugą nagrodę regulaminową ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów „ZAiKS”, w wysokości 8.000 złotych (słownie: osiem tysięcy złotych) otrzymuje Dorota Zygadło z Wrocławia za wykonanie piosenek „Droga na południe” z filmu „Pociąg”, w reżyserii Jerzego Kawalerowicza (kom. Andrzej Trzaszkowski) oraz piosenki „Marcia Baila” z filmu „Moja piękna teściowa”, reż. Gabriela Aghiona (kom. i sł. Catherine Ringer).
  • Nagrodę Główną Prezydenta Miasta Torunia im. Krzysztofa Komedy–Trzcińskiego w wysokości 12.000 złotych (słownie: dwanaście tysięcy złotych) oraz statuetkę Złotego Jabłka otrzymuje Matylda Damięcka z Warszawy za wykonanie piosenek „Do Ani” z filmu „Rób swoje, ryzyko jest twoje”, reżyserii Mariana Terleckiego (kom. i sł. Kazik Staszewski) oraz piosenki „Hurt” z filmu „Inside I’m Dancing”, w reżyserii Damien’a O’Donell’a (kom. i sł. Trent Rezor).

W tym miejscu następują podpisy Jury.

Copyright 2010–2016 Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej | Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Oprawa graficzna strony: Dagmara Pochyła oraz Monika Bojarska · www.myspace.com/dagmirion
Created by Digital Sky